Зміни у законодавстві у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування

1. Щодо сплати єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб

13 жовтня 2012 року набрав чинності Закон України від 18.09.2012 № 5292-VI «Про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон), яким змінено строки сплати єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб.
Самозайняті особи (адвокати, нотаріуси та інші особи, які забезпечують себе роботою самостійно та отримують дохід від такої діяльності) сплачуватимуть єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року.
Підприємці, які знаходяться на загальній системі оподаткування, сплачуватимуть єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року. За 2012 рік ці платники зобов’язані сплатити єдиний внесок до 11 лютого 2013 року.
Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, встановлено квартальні строки сплати єдиного внеску, а саме єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, такі особи зобов’язані сплатити до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Строки подання звітності для підприємців та самозайнятих осіб за себе залишаються річними, тобто, як і раніше, звіти подаватимуться один раз на рік.
Для роботодавців строки сплати єдиного внеску за найманих працівників не змінилися. Єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, роботодавці сплачують не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць , не пізніше 28 числа наступного місяця.